Главная » Статьи » Школьные сочинения

Твір "ЩО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МОЛОДІ?" за планом

План

І. Молодь, студентство — рушійна сила прогресу.

ІІ. Реальна сила молодіжних ініціатив.

  1. Проблема інфантильності молоді, відсутності мети в житті.
  2. Шкільне самоврядування.
  3. Молоді виборці.
  4. Участь у громадському житті міста (села).

ІІІ. Молодість — не репетиція життя, а саме життя.

 

Часто від дорослих ми чуємо: майбутнє нашого краю, світу в руках дітей. Усі надії покладені на підростаюче покоління, оскільки ці люди володіють іншими можливостями, ніж, наприклад, їх батьки. Всі розраховують на молодь. Але чи сподівається вона сама на себе? Чи ставить собі запитання: «Що конкретно я можу зробити для людей?» Звісно, не кожному судиться стати відомим вченим або лікарем і кардинально змінити оточуючий світ. Та, як відомо, навіть помах крил метелика може спричинити торнадо на іншому кінці планеті. Основною задачею молоді, на мій погляд, є отримання освіти і самовиховання. Звідси починається утворення особистості, становлення власних поглядів, здатність їх захищати, робити висновки. Молодь – рушійна сила прогресу. Але без власного бажання та зусиль, розвиток застигне або занепаде.

Багато залежить від виховання. При постійному наголошенні на фразах «все залежить тільки від мене», «хто, якщо не я?» розвивається потяг, жага до дій. Бажання необхідно запалити. Іноді варто допомогти молоді взяти ініціативу в свої руки. Чимало юнаків «страждають» від своєї інфантильності та відсутності мети в житті, і це є великою проблемою. Без особистої місії людина стає «непотрібною» для суспільства, але, найголовніше, для себе, і, як наслідок, повільно вмирає в прямому значенні цього слова. Таким особам не вистачає вогню в душі. Нам не завадить надати їм психологічну допомогу у пошуку їх власної стежки. Насправді, ми також користуємося сторонньою підтримкою.

Починається все зі шкільної лави, коли вчитель підштовхує нас до самостійності, до вибору дороги в майбутньому, помічає наші таланти та здібності, намагається розвинути їх.  Створення умов для самореалізації особистості учнів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результати навчання – мета учнівського самоврядування. На мою думку, це найважливіший крок у формуванні учня як індивідуума.

Наступною, більш серйозною сходинкою стане участь у громадському житті міста або села. Сучасна молодь має безліч можливостей: починаючи суботниками і закінчуючи підтримкою різноманітних проектів, влаштованих місцевою владою. Головне – активність та високий рівень громадянської свідомості.

Всі ці поступові події, що супроводжуються діями людини, ведуть до важливих змін, які, в свою чергу, дають більше можливостей. Досягнувши 18 років, громадяни мають право брати участь у виборах, що є великою відповідальністю. Вибори – це саме той момент, коли влада перебуває в руках народу. І під час голосування ми передаємо її із своїх рук одному з кандидатів. Тому цей вибір потрібно робити свідомо. Молоді виборці повинні брати участь у виборах, адже саме їм жити в державі, основи якої будує сучасна влада. Напрошується наступне запитання. Хто зробить влучніший вибір: освічена, наділена інтелектом особистість чи байдужа до свого життя і оточуючих людина? І ми всі знаємо відповідь.

Як на мене, розглядаючи проблему вибору молоді та її ролі в суспільстві не можна не згадати твір Ольги Кобилянської «Людина». Ідея необхідності боротьби жіноцтва за свої права на освіту, працю, рівноправність знайшла відображення у творі. Але ця думка значно глибша — проблема емансипації жінки розглядається в аспекті становища людини в суспільстві взагалі. Необхідно створити такі умови, так змінити соціальний лад, щоб кожна людина, особливо жінка, змогла відчути себе особистістю, реалізуватися і знайти своє місце у житті. Сама Ольга Кобилянська зробила свій внесок як в області літератури і мистецтва, як в культурі суспільства, так і в душах людей, їх думках.

Я переконана, що молодь – це сила, що зробить світ іншим, що це не тільки майбутнє, це – наше сьогодення, теперішнє і беззаперечно – майбутнє. Яким воно буде залежить від всіх: політиків, народу, людей, які хочуть творити краще майбутнє. Тільки з любов’ю до своєї Батьківщини, до її працелюбного народу, до неперевершеної краси її землі ми повинні зробити крок до свого майбутнього. Молодість – не репетиція життя, це саме життя.

Если этот материал был для Вас полезным, оставьте, пожалуйста, комментарий. 

Категория: Школьные сочинения | Добавил: annakraw26 (09.08.2017)
Просмотров: 697 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar