Главная » Статьи » Школьные сочинения

Твір "Чи потрібна вища освіта?"

(І Традиційний потяг молоді до вищої освіти) Останнім часом стала популярною думка, що вища освіта не так вже й необхідна: потрібні навички і досвід можна придбати безпосередньо займаючись тим, що цікаво, теоретичну інформацію — черпати з Інтернету і безлічі книг, а диплом нікому, фактично, і не потрібний. Чи так це, і чи потрібна насправді освіта для досягнення успіху? Сформована у XIX ст. повага до вищої освіти й потяг молоді до її отримання з плином часу не зник. Проте сталися зміни. Частина фахів повністю чи частково втратили привабливість, ускладнилося визначення рейтингу закладів вищої освіти, номенклатура спеціальностей, яких готує вища школа не відповідає сучасним потребам економіки.

(ІІ Що дає і чого не дає вища освіта) (1 Складність вступу до вузу) Університет ― обов’язковий крок на шляху до омріяної професії. Не слід покладатися лише на фортуну у нашому жорстокому світі, оскільки не так легко вступити до престижного ВУЗу. Високих знань і сумлінності буває недостатньо. З кожним роком програма ускладнюється, в питаннях освіти постійно відбуваються зміни. До того ж впливає людський фактор: людина турбується, дуже сильно хвилюється, не впевнена в своїх силах. Дуже важливо підготувати себе емоційно.

(2 Неможливість навчання без фінансової підтримки батьків). Більшість студентів навчаються за контрактом, фінансуються своїми батьками. Звичайно, є можливість навчатися безкоштовно і отримувати стипендію, але необхідно мати гроші на проживання. Сюди входять оренда квартири, оскільки останнім часом гуртожитки знаходяться в жахливому стані, купівля продуктів і кошти на власні потреби. Деякі студенти влаштовуються на роботу, отримують додатковий прибуток, але більшість звільняється через величезне навантаження.

(3 Відсутність гарантованого працевлаштування після одержання освіти) Іноді отриманий диплом – лише формальність. Точні науки можуть дати знання, а такі факультети, як філологічний, соціологічний? Чимало студентів задаються питанням «Чи вдасться знайти гідне місце в трудовій сфері?» Лише одиниці можуть «пробитися» в цій галузі, відшукати посаду, що високо оцінюється не лише суспільством, а й матеріально. Багато залежить і від власних якостей людини. Наприклад, той, хто відчуває страх і дискомфорт при спілкуванні з людьми, навряд чи зможе стати журналістом, а без наявності музичного слуху неможливо стати композитором.

(4 Вища освіта — не запорука високої кваліфікації, інтелігентності, вихованості) Вища освіта ― це стандарт для всієї молоді. Колись вступити до університету було не так уже й просто, отримували освіту тільки найсильніші. Нині сформувалася тенденція ― після школи обов’язково в університет. Від цього студентів багато, а в результаті ― професіоналів мало, рівень знань низький. Деякі вступають до університетів для так званої «галочки». Ми можемо власними очами спостерігати грубих, невихованих і, крім цього, некваліфікованих працівників лікарень, міліції, пожежної служби.

(5 Процес оволодіння знаннями робить людину людиною) Вища освіта ― це не тільки знання, але й вміння керувати собою, орієнтуватися, знаходити вихід з безвихідних ситуацій. Вона дає інформаційну базу, без якої розвиватися професійно можливо, але це вдається одиницям. Також за роки навчання в університеті отримуєш навички спілкування з людьми, з керівництвом, загартовуєш розум та інтуїцію. На мою думку, вища освіта, перш за все, необхідна для отримання спеціальних знань з вибраної, улюбленої спеціальності. І взагалі, сам процес отримання вищої освіти ― чудова можливість для налагодження зв’язків у сфері своєї діяльності.

(ІІІ «Знання — сила» (Ф. Бекон)) Френсіс Бекон казав: «Знання – сила». Не погодитися с цим висловом неможливо, тому що знання невпізнанно змінили цей світ. Куди не глянь, усюди відчувається їхній вплив. Навчання ніколи не буває зайвим. Якщо людина хоче, щоб її поважали, без освіти вона не обійдеться.

Багато в чому можна рівнятися на видатну українську письменницю Ліну Костенко, що має талант від Бога. Вона отримала блискучу освіту. Після закінчення середньої школи навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом - у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, отримала почесне звання професора Києво-Могилянської академії, доктора Львівського та Чернівецького університетів.

Отже, можна зробити висновок, що вища освіта є шляхом до реалізації особистості. Маючи бажання, можна досягти вершин. Питання, чи потрібна вища освіта, кожна людина має вирішувати самостійно, виходячи з власних здібностей і переконань.

Если этот материал был для Вас полезным, оставьте, пожалуйста, комментарий. 

Категория: Школьные сочинения | Добавил: annakraw26 (09.08.2017)
Просмотров: 1357 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar