Главная » Статьи » Другое

Переказ про Хоткевича

Мало хто з видатних українських письменників, митців, учених так багато зробив у справі дослідження і популяризації Гуцульщини, як відомий український письменник, режисер, артист, композитор, історик літератури і мистецтва, громадський діяч Гнат Мартинович Хоткевич.

 1906 році він, щоб уникнути арешту за участь у російській революції 1905 року, за допомогою Лесі Українки емігрує до Галичини й оселяється у Криворівні. Живучи серед гуцулів, Хоткевич помітив їх природні артистичні здібності і 1910 року організовує у с.Красноїллі Гуцульський театр. Для цього театру він здійснює переробку п’єси польського письменника О. Коженьовського «Верховинці». З виставою 18 учасників театру побували в 61 місті Галичини, Чернівцях, Кракові та інших містах тодішньої Польщі.
Перші виступи Гуцульського театру, хоч і відбувалися за дуже несприятливих матеріальних умов, мали великий успіх.

Вистави Гуцульського театру реалістично відображали життя і побут горян, були овіяні своєрідним ароматом свободи, насичені романтикою відваги завзятих опришків.

Вони також успішно виступали на концертах у Харкові, Одесі, Миколаєві, Москві.

Вибухнула Перша світова війна, яка розкидала артистів у різні кінці світу. Самобутній народний Гуцульський театр, що був неповторним явищем в українському театральному житті, перестав існувати. Характерно, що його учасниками були звичайні гуцули, які ніколи не бачили сцени, більшість із них навіть не вміла писати і читати.

Гуцульський театр з’явився серед суспільства Галичини й Буковини як яскравий метеор, що засяяв на короткий час яскравим світлом народної геніальності і зник у надрах історії.

У виставах цього самобутнього народного колективу брало участь близько 40 осіб.

Своїм талантом вони показали велич і красу Гуцульщини, обдарованість горян, їх чудові звичаї та обряди. У селі Красноїллі Верховинського району, де народився Гуцульський театр, і нині стоїть маленьке дерев’яне приміщення, в якому колись виступали гуцули-аматори, і донині там добрим словом згадують засновника Гуцульського театру, видатного письменника Гната Хоткевича. В Красноїллі на будинку, де відбувалися репетиції театру, встановлено пам’ятну меморіальну дошку, а до 110-річного ювілею письменника відкрито кімнату-музей Гуцульського театру Г. Хоткевича.

Если этот материал был для Вас полезным, оставьте, пожалуйста, комментарий. 

Категория: Другое | Добавил: annakraw26 (09.08.2017)
Просмотров: 373 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar